Zákaznické služby

Potřebujete pomoc? Podívejte se do častých otázek

Co když nemám kreditní kartu? Mohu si přesto rezervovat pokoj?

Vzhledem k tomu, že je k rezervaci hotelu potřeba platná kreditní karta, můžete použít kartu někoho jiného, pokud vám k tomu dá svolení.

V takovém případě byste měli kromě vašich informací potřebných k rezervaci zadat i informace o držiteli kreditní karty a uvést, že vám povolil provést rezervaci na svou kartu.

Proč mám poskytovat informace o své kreditní kartě?

Informace o kreditní kartě se požadují k potvrzení a zaručení rezervace hotelu.

Z kreditní karty vám nestrhneme peníze. Informace o kreditní kartě se někdy také používají k tomu, aby se hotel pojistil proti případům, kdy rezervaci zrušíte pozdě nebo se nedostavíte, a tak se vyplatí ověřit si podmínky hotelu.

Informace o vaší kreditní kartě jsou šifrované a zasílají se přímo do hotelu.

Některé hotely vaši kreditní kartu možná předem schválí, aby si ověřili její platnost a dostupnost prostředků, nicméně po provedení této kontroly se případné poplatky obvykle ruší.

Proč se mi před příjezdem z kreditní karty strhly peníze?

Booked.cz vám z kreditní karty nestrhne peníze. Hotely vám však mohou před příjezdem kreditní kartu předběžně schválit. Ověřte si podmínky rezervace v potvrzovacím e-mailu, zda není poplatek uveden v rezervačních podmínkách hotelu.

Pokud se domníváte, že vám byl poplatek stržen chybně, kontaktujte svou banku a zjistěte, jestli jde o předběžné schválení, nebo se informujte u hotelu, který vám z karty poplatek strhl.

Kdy zaplatím za pobyt?

Hotel strhává platby dle podmínek uvedených v části Volné pokoje po uvedení dat rezervace a v potvrzovacím e-mailu. Některé hotely si vyhrazují právo kreditní kartu schválit před vaším příjezdem, ale většina poplatek strhává až při vašem odjezdu.

Mohu rezervaci zaplatit předem?

Ano, ale záleží na podmínkách hotelu. Máte dvě možnosti:

Zvolíte nevratný poplatek. Poplatek za pokoj vám může být stržen po provedení rezervace, před datem příjezdu. Zkontrolujte si prosím kreditní kartu, než se vydáte na cesty.

Druhá možnost je provést flexibilní rezervaci a kontaktovat hotel, aby vám zaslal formulář ke schválení kreditní karty. Vyplníte všechny potřebné informace a zašlete jej hotelu, který vám pak z kreditní karty poplatek strhne.

Po provedení rezervace se vám zobrazí stránka s potvrzením s číslem rezervace a kódem PIN. Znamená to, že hotel rezervaci potvrdil, a můžete si to znovu ověřit na Booked.net na stránce Moje rezervace.

Kód potvrzení, PIN a informace o rezervaci vám také pošleme v potvrzovacím e-mailu.

Zkontrolujte si, zda jste uvedl(a) správnou e-mailovou adresu.

Poté se podívejte do příchozích správ a do spamů (nebo složky Junk) – informace v potvrzovacím e-mailu mohly být vyhodnoceny jako spam (junk).

Potvrzení také najdete po přihlášení do části Moje rezervace pomocí čísla rezervace a kódu PIN, které se vám zobrazily při provedení rezervace.

Booked.cz dbá o vaši bezpečnost. Používáme nejmodernější technologii zabezpečení:

  • Náš server používá Secure Socket Layer (SSL), standardní technologii v internetových transakcích;
  • Certifikát SSL, vydaný společností Thawte.

Veškeré vaše osobní informace a informace o kreditní kartě jsou šifrované a předávají se hotelu přímo z našich zabezpečených serverů.

Ano, hotely obvykle přijímají jinou kreditní kartu nebo hotovost, ale pro jistotu si to ověřte přímo v daném hotelu.

Obecné podmínky zrušení jsou uvedeny na stránce hotelu na Booked.cz. Podmínky zrušení konkrétního hotelu si můžete ověřit po uvedení dat a kliknutí na položku Zrušení zdarma pod Podmínkami.

Zobrazit další otázky